bize ulaşın
ENGLISH
ODA HABERLERİ
‘Yarınlar için sessiz kalma´
10 Şubat 2015
Bu sayfa arşiv sayfasıdır. Bu sayfada gördüğünüz bilgiler değiştirilmiş olabilir.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) 6.Meslek Komitesi, son dönemlerde artış gösteren madde bağımlılığının önüne geçmek amacıyla başlattığı çalışmalarına devam ederken, çalışma kapsamında Komite Başkanı Reşat Ünlü, Komite Üyesi ve Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Aksoy, Meclis Üyesi Kadir Uz, Komite Üyesi Ali Dönmez ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Seçkin Tekirdağ’da bir dizi ziyarette bulundu.

PROJEYE DESTEK VERİLECEK

Perşembe günü gerçekleştirilen ziyaretlerde ilk olarak Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ile bir araya gelen 6.Meslek Komitesi, ardından Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerini ziyaret ederek proje ile ilgili bilgi verdi. Ziyaretlerde ayrıca madde bağımlılığın önüne geçilmesi hakkında fikir alışverişinde bulunulurken, tüm kurumlardan, projeyle ilgili yapılacak eğitimlere destek verilmesi yönünde söz alındı.

PROBLEMİN ÇÖZÜLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Projenin amaçlarına değinen 6.Meslek Komitesi Başkanı Reşat Ünlü, son dönemde artan madde bağımlılığı, özellikle bazı uyuşturucu maddelerinin gençler üzerindeki olumsuz etkileri probleminin çözülmesi için çalıştıklarını vurgularken, “Komite olarak bölgemizdeki Milli Eğitim Müdürleri ile görüştük. Okullarımıza konuyla ilgili her türlü yardıma hazırız” dedi.

ÖĞRENCİLERE VE AİLELERE YÖNELİK SEMİNERLERİN DÜZENLENMESİ PLANLANIYOR

Çerkezköy Kaymakamlığı desteği ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası sponsorluğunda Çerkezköy Belediyesinin katkıları ve basın kuruluşlarının da katılımıyla yürütülecek çalışmaların Mayıs ayına kadar sürdürüleceğini kaydeden Ünlü, “Bu çalışma kapsamında Psikoeğitim ve Aile Eğitimi Sertifikası alan Rehberlik branş öğretmenlerince öğrencilere, ailelere seminerler düzenlenecektir. Yarınlar için, sessiz kalma sloganı ile hareket ederek toplumdaki farkındalık düzeyini arttırılmasını planlıyoruz” diye konuştu.