bize ulaşın
ENGLISH
ODA DUYURULARI
ASELSAN Yetkililerinin Katılacağı Ar-Ge Merkezi Geliştirme Toplantısı Hk
17 Kasım 2022

Sayın Üyemiz,

Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM’ın Başkanlığını yürüttüğü Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu, 27.06.2022 tarihinde toplanmış ve “İlimizdeki Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin geliştirilmesi amacıyla yapılacak çalışmaların belirlenmesi” gündem maddesi çerçevesinde “İlimizdeki Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin çalışmalarına katkı sağlaması ve tecrübe paylaşımı amacıyla Aselsan Ar-Ge Merkezinin tanıtılması için Aselsan Ar-Ge Merkezi yöneticilerinin ilimize davet edilerek Bilgilendirme Toplantısı yapılmasına” şeklinde karar almıştır.
İlimiz 55 Ar-Ge, 15 Tasarım Merkezi sayısı ile ülkemizde en fazla Ar-Ge Merkezi bulunan il sıralamasında 6. , Tasarım Merkezi sıralamasında ise 5. sırada yer almaktadır.

Aselsan A.Ş firması, dünyanın en büyük 100 savunma şirketi sıralamasında 49. Sırada yer alan, İnsansız Hava, Kara, Deniz araçları elektronik parçaları, Uydu parçaları, Elektronik Harp sistemleri vb. birçok stratejik ve teknolojik alanda dünya çapında Ar-Ge çalışmaları yürüten ülkemizin en güzide şirketlerinden biridir.

İlimizde faaliyet gösteren firmaların Dünya çapında Ar-Ge çalışmaları yürüten bu firmamızın birikimlerinden istifade etmesi amacıyla 23 Kasım 2022 günü, saat 14.00’da Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası