bize ulaşın
ENGLISH
ODA DUYURULARI
11.Türk-Kanada İş Konseyi Yıllık Ortak Konferansı
20 Mayıs 2014
Bu sayfa arşiv sayfasıdır. Bu sayfada gördüğünüz bilgiler değiştirilmiş olabilir.

Sayın Üyemiz,

DEIK/Türk-Kanada İş Konseyi ve CTBC tarafından 4 Haziran 2014 tarihinde Montreal'de 11.Yıllık Ortak Konferans düzenlenmektedir. 3 Haziran 2014 tarihinde Türk Havayolları'nın Montreal hattının ilk uçuşu vesilesi ile seyahat edecek heyete, 1-3 Haziran 2014 tarihlerinde 33. ATC - TAIK Yıllık Konferansı için Washington D.C.'de bulunacak Türk işadamlarının da katılımı beklenmektedir. Toplantının Kanada iş dünyası katılımını İş Konseyi karşıkanat kuruluşu CTBC, yerel partner olarak Montreal Ticaret Odası ile birlikte yürütmektedir. Ayrıca Kanada'nın farklı bölgelerinden de katılım ilgisi iletilmektedir.

Türkiye-Kanada ekonomik ilişkilerinde 2013-2014 döneminde önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Kanada, Türkiye'yi bölgedeki stratejik partneri ilan ederek Kanada hükümeti olarak özel sektörüne yol gösterici olmaktadır. Ayrıca Kanada-Türkiye ekonomik ilişkilerinde öncelikli konularda tavsiye kararları içeren bir rapor ilgili Kanada Senatosu komitesi tarafından yayınlanmıştır. Türkiye-Kanada Stratejik Ekonomik İşbirliği mekanizmasının kurulması ve Serbest Ticaret Anlaşması müzakerelerine başlanması 2014 yılı iki ülke hükümetlerinin takvimlerinde yer alan hedeflerdir.

Montreal'de düzenlenecek Ortak Yıllık Konferans'ın öncelikli sektörleri enerji, bilişim, havacılık ve eğitim'dir. Heyetin konaklaması için CTBC tarafından alınan özel fiyatı da içeren katılım formunun en geç 19 Mayıs 2014 tarihine kadar doldurularak DEİK'e (e-posta:americas@deik.org.tr) iletilmesi gerekmektedir.

Bilginize Sunarız

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası

  Ek-1