bize ulaşın
ENGLISH
ODA DUYURULARI
DigiKamp-Digital Dönüşüm Yarışması
18 Ocak 2021
Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından Birliğimize iletilen; "DigiKamp Dijital Dönüşüm Yarışması" ve "DigiKamp Buluşmaları" hakkındaki yazı aşağıdadır. 

"Malumları olduğu üzere, Bakanlığımızın ülkemizde dijitalleşme ve inovasyonun geliştirilmesi adına attığı adımlardan biri olan DigiKamp Dijital Dönüşüm Yarışması 30 Aralık 2020 tarihinde tanıtılarak, başvuruları almaya başlamıştır. DigiKamp ile bir yandan teknoloji firmalarımız ve girişimcilerimiz yeni nesil teknolojiler alanında ürün ve hizmet üretmeye teşvik edilerek girişimcilik ekosistemimiz desteklenirken bir yandan da Bakanlığımızın sunduğu hizmetlerin kalitesinin artırılması amaçlanmaktadır. 

Yarışmada hedef kitlemiz teknoloji KOBİ'leri, teknoloji mikro işletmeleri, yazılım firmaları, teknoloji kümelenmeleri ve girişimcilerdir. Ayrıca, dereceye giren projelerin ödüllendirileceği yarışma hakkında www.digikamp.gov.tr intemet sitemizden detaylı bilgi edinilerek başvurular gerçekleştirilebilmektedir. 

Öte yandan, yarışma sürecinde, yarışmanın amaç ve önemini hedef kitlemize anlatabilmek ve bu yarışmanın temel motivasyonunu ve kapsamını ortaya koymak amacıyla, çeşitli tarihlerde teknoloji ve girişimcilik sektörünün önde gelen isimleri ve Bakanlığımız yetkililerinin katılımıyla çevrimiçi ortamda "DigiKamp Buluşmaları" organize edilecek olup; katılımcılar yarışma hakkında merak ettikleri tüm ayrıntıları bu buluşmalar aracılığıyla öğrenebilecektir. DigiKamp buluşmalarına ait detaylar Bakanlığımız sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır. "


Bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası