bize ulaşın
ENGLISH
ODA DUYURULARI
Cibuti Özel Ekonomik Bölgesi Toplantısı Hk.
6 Aralık 2019

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliğinden alınan bir yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığının bir yazısına atfen, Cibuti'de Türk firmalarının Afrika'ya yönelik ihracatlarında stratejik bir açılım noktası olarak değerlendirilebilecek bir Özel Ekonomi Bölgesi (ÖEB) kurulmasına yönelik çalışmaların 2014 yılında başlatıldığı ve ÖEB'ye arazi tahsisine ilişkin Protokolün 2015 yılında imzalandığı belirtilmektedir.

 

Yazıda devamla, protokolün imzalandığı tarihten bu yana konuya ilişkin olarak firmalarımıza, Bakan düzeyinde bölgeye gerçekleştirilen ziyaretler de olmak üzere, çeşitli bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları yapıldığı ifade edilmekte olup, söz konusu görüşmelerde projenin Türk iş adamlarına tanıtılmasına yönelik olarak bir toplantı düzenlenmesinin kararlaştırıldığı bildirilmektedir.

 

Bu çerçevede, 17 Aralık 2019 tarihinde Ankara'da (Ticaret Bakanlığı Söğütözü Yerleşkesi 3. Kat Toplantı Salonu, saat 14.00'da) Ticaret Bakanı Yardımcısı Sayın Rıza Tuna TURAGAY başkanlığında ilgili kurum ve firma temsilcilerinin katılacağı bir toplantı düzenleneceği bildirilmekte olup, söz konusu toplantıya katılmak isteyen firmaların en geç 09 Aralık 2019 Perşembe günü saat 12:00'ye kadar tarafımıza bilgi vermesi gerekmektedir. 

Saygılarımızla, 
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası