bize ulaşın
ENGLISH
Başkanın Mesajı
ahmet çetin, çtso, çerkezköy tso, yönetim kurulu

Değerli üyelerimiz;

Bildiğiniz üzere 12 Kasım Cumartesi günü bir seçim süreci geçirdik. Sizlerin teveccühleri ile bu seçimden öncü çıkan taraf olduk ve bizim için renk ayrımı o an son buldu. Rengimiz artık kırmızı beyaz dedik.
Mazbatamızı almamızın ardından ilk Yönetim Kurulu ve Meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Gerek Yönetim Kurulumuzda gerekse de ardından gerçekleştirdiğimiz meclis toplantımızda oy birliği ve bir uyum içerisinde aldığımız kararlar, önümüzdeki günlerin de aynı uyum içerisinde geçmesi adına bizlere umut olmuştur. Bu güne kadar olan süreçte birçok kurul ve komisyonlarımızın seçimlerini tamamladık. Şimdi ise vakit, sizlere hizmet vaktidir. Sıkça dile getirdiğimiz esnaf, tüccar, sanayici kazanacak sözünü tutmak için çalışma vaktidir. Bizler, bu göreve Odamızı, sizleri ve bölgemizi daha da ileriye taşımak için talip olduk. Devir teslim töreninde dile getirdiğim sözü bir kez daha tekrarlamak istiyorum, ‘Dünle bugün aynı yerdeyseniz zarardasınız. Her zaman daha ileriye daha iyiye varmak ve ulaşmak için daha çok çalışmamız lazım. Ekip arkadaşlarıma bunu defaten söyledim,  bu çatının altında olmak mecburiyetinde değilsiniz. Bu, lüksünüz değil çünkü hiç kimse bizi bu işe mecbur etmedi.  Lakin bu çatının altında hizmetkarlığa talip olduysak mükemmel olma mecburiyetindeyiz. 12 Kasım son durak değil bize verdiğimiz sözlerin hatırlanacağı, hatırlatılacağı bir tarihtir. Bölgedeki bu büyük potansiyeli, Türkiye’nin en büyük üretim üslerinden biri olan bölgemizi yine ticarette de istediğimiz potansiyele ulaştırmak için gece gündüz el birliği ile çalışacağız.’ Esnafı, tüccarı, sanayicisi hep birlikte, omuz omuza birbirini destekleyen bir Oda olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarının yer aldığı ve istihdam oranı en yüksek bölgelerden bir tanesi olan sanayi üssümüzde, firmalarımızın yaptıkları ihracatlar ile ülkemiz ekonomisine sağladığı katkıları göz ardı etmeden, yine bölgemizin kıymetli esnaflarını sanayicilerimizle bir araya getirerek ara üründe bölgemiz esnafının tercih edilmesinin en büyük destekçisi olacağız. Bunun yanı sıra gerçekleştireceğimiz, eğitimler, etkinlikler, fuarlar, yurtdışı iş gezileri ile hep birlikte kazanacağız. Odamız, üyelerimizin ileri gitmesi adına çaba sarf ederken bölgemiz ve ülkemize değer katacak her projenin de yanında olacağız.

Değerli Üyelerimiz, sözlerime son vermeden önce, bugüne kadar Odamızda üyelerimize ve bölgemize hizmet etmiş olan tüm Yönetim Kurulu Başkanlarımıza ve yönetimlerine, değerli meclis üyelerimize ve siz kıymetli üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca, göreve başladığımız ilk günden itibaren bizleri sms ile tebrik eden, arayarak kutlayan, çiçek yollayan, ziyaretimize gelen tüm dostlarımıza da ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla…

Ahmet ÇETİN
Yöetim Kurulu Başkanı