bize ulaşın
ENGLISH
Başkanın Mesajı

Başkana Mesaj Gönderin

BAŞKAN’IN MESAJI

 

Yürek dolusu teşekkürler

 

Değerli üyelerimiz,

Çok şükür 18-20 Eylül tarihlerinde Çerkezköy Endüstriyel Fuarının altıncısını da gerçekleştirdik. Altı yıldan beri, geleneksel hale gelen fuarımız bir kere daha göstermiştir ki Çerkezköy Endüstriyel Fuarı (ÇEF), ticaretin kalbinin attığı nokta haline gelmiştir.

Bu vesileyle bu organizasyona katılım sağlayan başta TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop Hocamız ve Tekirdağ Valimiz Sayın Aziz Yıldırım’a ilimizin ve ilçelerimizin değerli protokolüne, katılım sağlayan firmalarımıza, bizzat iştirak eden ve çiçek gönderen dostlarımıza arkadaşlarımıza ve sevenlerimize bu unutulmaz katkıları için çok teşekkür ediyorum.

Değerli üyelerimiz

Bildiğiniz gibi 2013 yılında sizlerin teveccühü ile Ticaret ve Sanayi Odası’nın kapısından içeri girdiğimizde ‘yapılmayanı yapma’ hedefiyle Odamıza ve üyelerimize hep ilkleri yaşatmak hayalini taşıyorduk…

Rabbime şükürler olsun ki görev yaptığımız iki dönem içerisinde sizlerden aldığımız yetki ile yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla güç birliği ederek hayallerimizi başarmış ve siz değerli üyelerimize gerçek anlamda ilkleri yaşatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanımızın da belirttiği gibi ilk hizmet dönemimizde Odamızı kurumsal kimliğine ve yapısına kavuşturup hizmet kalitesi ile 5 yıldızlı akredite odalar arasında yer alan bir Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası oluşturduk.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasını, yurt içinde ve yurt dışında imzaladığımız kardeş oda ve işbirliği anlaşmaları ile Türkiye’de ve Amerika’dan Avrupa’ya, Asya’dan Afrika’ya tüm Dünya’da tanınan bilinen itibar gören marka haline getirdik.

Üyelerimizin “Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası” kimliğiyle gittikleri her platformda itibar sağlamasına sunduk…

Bu sene altıncısını gerçekleştirdiğimiz ÇEF Çerkezköy Endüstriyel Fuarını organize ettik, pandemi dönemi de dâhil aksatmadan yürüttük ve ilçemize ve bölgemize kimsenin gerçekleştiremediği geleneksel bir fuar kültürü kazandırdık. 2017 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz Çerkezköy Endüstriyel Fuarı, hâlâ Trakya’mızın ilk ve tek endüstriyel fuarı olma özelliğini taşımaktadır. Bu bile, yapılan organizasyonun ne kadar büyük öneme sahip olduğunun ve gerçekleştirilmesinin ne kadar zor olduğunun bir göstergesidir.

Çok şükür bu sene 6’ıncısını gerçekleştirdiğimiz fuarımıza gösterilen yoğun ilgi ayrıca bizlerin gurur kaynağı olmuştur. Öyle ki 129 katılımcı firmamızın yer aldığı fuarda, yedekte, katılımcılarımızın yarısı kadar firmamız da sıra bekliyordu. Maalesef stant alanımız dolduğu için kendilerine yer veremedik.

Bu vesileyle katılımcılarımızın yaklaşık yüzde 90’ının yeni ticari anlaşmalar sağladığını da gururla belirtmek isterim. Elde ettiğimiz verilere bakarak diyoruz ki:

Çerkezköy Endüstriyel Fuarı (ÇEF), ticaretin kalbinin attığı nokta haline gelmiştir. Fuarımızın, katılan ve ziyaret eden herkese bol kazançlar sağlamasını dilerim.

Bu vesileyle fuarımızın açılışına teşrif ederek bizlere verdiği önemi bir kere daha gösteren Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop Hocamıza, değerli protokolümüze, katılım sağlayan ve müracaat eden tüm firmalarımıza, ziyaretçilerimize ve çiçek gönderip tebrik mesajı ileten tüm dostlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.